חתונות בטבע


חתונות בטבע תמיד נראות בסרטים כמו התגשמות החלום הרומנטי. חופה תחת כיפת השמיים, ציפורים מצייצות, רוח ערב נעימה נושבת, ריח של פרחים וטבע באוויר. הכול נשמע כל כך אידאלי, יפה וטבעי אך למעשה מאחורי כל הפסטורליות הזו עומדת הפקה רצינית.

זוגות רבים מעוניינים להתחתן בצורה מיוחדת ובסביבה טבעית, ממש כמו פעם, לפני שסצנת האולמות השתלטה על תחום האירועים. אך לפני שנכנסים לפרוייקט שכזה יש להבין את התמונה המלאה.

אין ספק שחתונות בטבע הן דבר אפשרי שקורה ומצליח, אבל נשאלת השאלה איך עושים את זה. במה זה כרוך, איך מתנהל פרוייקט שכזה ומי יכול לעזור בנושא.

מאמר זה בא על מנת לענות על שאלות אלו ולתת כמה עצות וטיפים לאלו שמעוניינים בחתונה שכזו.

הצעד הראשון והקל שאפשר לעשות זה ליצור קשר עם חברת הפקות אשר לה יש ניסיון בתחום ואנשים מקצועיים המבינים במה כרוך האירוע אשר ברצונכם להרים. רצוי שלחברה יהיו אנשי שטח עם כלים, ציוד והבנה בהקמה והפקה בשטח. כדאי לבקש המלצות, תמונות ולראות עבודות או חתונות בטבע אשר הם עזרו בהקמתם.

כדי לקבל תמונה נכונה של האירוע רצוי להבין במה הדבר כרוך כלכלית ולהבין שלעיתים דברים נראים זולים או פשוטים יותר אך המציאות היא קצת שונה. מסתבר שחתונה בטבע עלולה להיות יותר יקרה מאשר באולם עד כמה שהעניין מפתיע ואף יותר מסובכת לארגון.

קודם כל יש את עניין הרישיונות שצריך לתאם מול הרשויות המקומיות, המשטרה ומכבי האש.יש למצוא שירותי קייטרינג אשר ערוים לאירועים בשטח ובעלי ציוד מתאים ומערך לוגיסטי מגבה. יש לדאוג לגנרטורים מתאימים ואספקת חשמל )רצוי גם גנרטור גיבוי שלא יהיו פאדיחות(, כמו גם פריסה והכנת מנות בשטח פתוח.

צריך לדאוג לכסאות שולחנות, סטנדים, פינות זולה ומנוחה. פתרון כולל לכל אלו יכול להיות שירות קייטרינג המציע את כל אלו בחבילה אחת. אם אין אפשרות כזו העניין הופך לממש מסובך ומורכב לארגון.
שוב כדאי לחפש המלצות ולשאול חברים או מכרים שהתנסו בחתונות בטבע ויכולים לתת טיפים והמלצות על ספקים.
גם לצלם, לתאורה ולדי ג'יי צריך לדאוג לנקודות חשמל, התקליטן אירועים צריך גם עמדה מינימלית וציוד הגברה (דבר שבדרך כלל כבר קיים באולמות אירועים).
אם האירוע בקיץ (בתקווה שכן אחרת קצת גשם יכול להרוס הפקה שלמה) יש לדאוג לרסס במקום נגד חרקים, זבובונים, יתושים ועוד כל מיני מציקים קטנים שיכולים לעקוץ את החוגגים בדרך לרחבה.
שילוט והכוונה לאירוע הם קריטיים שכן המקום אינו סטאטי או מוכר ולכן יש לדאוג לשלטים מבעוד מועד גם ממרחק גדול ומכל הכיוונים אחרת האורחים עוד יאחרו לחופה. נרות בשקי חול, סטיקלייטים וכו' יעזרו לכם בעניין.

 

טיפים נוספים שיחסכו צרות אפשריות:

חתונה בטבע

רצוי שהמקום יהיה קרוב לציביליזציה על כל מקרה שמשהו יצוץ ברגע האחרון ותצטרכו משהו תוך זמן קצר.

ביטוח צד ג' של הספקים השונים ייתן לכם ראש יותר שקט.

מפיק מקצועי ומנוסה יקל עליכם עד מאוד. אם את טירונים באירועי שטח ומארגנים הכול לבד זהו מתכון לאסון.

השטח המוקצה לרחבת ריקודים – רצוי שיהיה קשיח ושניתן לרקוד עליו. חול זו לא אופציה חכמה.
בנות אוהבות לבוא עם עקבים, אז כדאי להזהיר מראש שהאירוע בשטח ושעקבים זה לא ממש אידאלי .

שירותים ניידים הם חובה כשמדברים על חתונות בטבע.

תא, אוהל, חדרון שהחתן והכלה יוכלו להתארגן בו.

חופה כלבבכם.

כספת שאפשר לסמוך עליה.

בהצלחה ומזל טוב זוג הרפתקנים שכמתוכם.


חתונות בטבע

השאר תגובה