תאריכים מותרים לחתונה 2016


ליקטנו עבורכם את התאריכים אשר על פי המסורת היהודית נחשבים ל"ימי סגולה" בהם כדאי להתחתן.

לזוגות מסורתיים או דתיים יותר, ישנם גורמים נוספים שיש להתחשב בהם כמו דיני טהרת המשפחה. במקרים כאלו מומלץ להתייעץ עם מדריכת כלה לפני החתונה על מנת שתעזור לחשב את תאריך המחזור הבא.

אז מהם תאריכים מותרים לחתונה 2016?

ימי שלישי הם תמיד טובים שכן בהם נאמר בתורה פעמיים כי טוב. חז"ל פירשו זאת כיום "טוב לשמים וטוב לבריות" ומי אנחנו שנתווכח. יש לזכור כי יום שלישי הכוונה היא בעצם ליום שני בערב שכן יום מתחיל עם רדת השקיעה.

ראש חודש הוא גם תאריך מומלץ. טוב להתחיל דברים חדשים בתחילת חודש עברי כף שתחילת החודש הוא הזדמנות מצויינת לזוג הצעיר לפתוח חיים חדשים.

תאריך אמצע החודש יום ט"ו: עם ישראל נמשל לירח, ולפיכך יום ט"ו בחודש העברי, כאשר הירח במילואו זהו זמן טוב לנישואי זוג יהודי.

י"א – י"ג בתשרי: על פי הקבלה, ארבעת הימים שבין יום כיפור וחג סוכות נחשבים לימים מיוחדים ומקבילים לארבעת האותיות של שם הוי' (אין לערוך חתונה ביום י"ד בתשרי). י"א בתשרי מכונה לפי החסידות "בשם השם"

חודש כסלו: ימי חג החנוכה הם זמן טוב וסיבה מצויינת לעריכת שמחת חתונה שכן זהו חג האור והשמחה. מהו זמן טוב מזה לערוך את אירוע החתונה שלכם.

ט"ו בשבט:  כפי שאמרנו קודם לכן, אמצע החודש הוא תאריך טוב ועל אחת כמה וכמה ט"ו בשבט.  שנה חדשה לאילנות וחיים חדשים לזוג הטרי שכן "כי האדם עץ השדה".

חודש אדר: חודש אדר נאמר ע באמרה "משנכנס אדר מרבין בשמחה" בעקבות חג הפורים החל בו. זהו חודש בר מזל לעם היהודי.

פורים קטן: בשנה מעוברת, הימים י"ד וט"ו באדר ראשון מכונים "פורים קטן" ו"שושן פורים קטן" ונהוג להוסיף בהם בשמחה.

שושן פורים: היום לאחר חג הפורים נחשב אף הוא יום חגיגי.

ט"ו באב: חד האהבה היהודי המתרחש באמצע החודש הוא התאריך הקלאסי לפי לוח השנה העברי לאהבה, חתונה ומציאת זיווג.

חודש אלול: על פי הקבלה, בחודש אלול מתגלים רחמיו של האל והוא "יוצא אל השדה" ומעניק לכל אחד את מבוקשו. כדאי לנצל הזדמנות מצויינת שכזו, לערוך חתונה ולהתברך בשפע ברכות.

קראו גם על תאריכים אסורים לחתונה או מתי כדאי להתחתן

שיהיה במזל ובשעה טובה.

 

 


השאר תגובה