תקליטן חרדי בירושלים


חלק בלתי נפרד מכל אירוע זוהי התזמורת. אז אם בעבר התזמורת באירוע כללה מערכת מורכבת של כלי נגינה, כלי הקשה וכלי נשיפה בתוספת זמר או שניים, כיום מסתפקים בעלי השמחה בתקליטן בלבד. ולא מדובר באירוע שהוא יהיה פחות שמח בגלל זה. התקליטן של היום מסוגל להרים את האירוע לרמות גבוהות וליצור אווירה שמחה ומרוממת ביותר שלא יהיה שונה מאירוע בו מככבים על הבמה להקה מכובדת עם תזמורת מורכבת וגדולה.

אירועים רבים בירושלים נערכים במתכונת זו, וכל מי שנוכח באירוע שכזה ממהר להעתיק את השיטה גם לאירוע שלו, בגלל היתרונות הברורים של התקליטן לעומת התזמורת.

החשיבות של תקליטן חרדי בירושלים לציבור בירושלים

כאשר באים לבחור את התקליטן לאירוע חרדי בירושלים, יש לשים דגש על אופיו של הציבור הירושלמי. זה לא סוד שהירושלמים במיוחד במגזר החרדי הם בעלי אופי שונה מכל אוכלוסייה חרדית אחרת בארץ. הירושלמים מתאפיינים בחספוס לצד ציניות, הם מתחברים לסגנון שירה שונה מאוכלוסיות דומות בכל מקום אחר בארץ והתקליטן הירושלמי הוא זה שידע להפעיל אותם באירוע כפי הראוי והרצוי.

החשיבות של תקליטן חרדי בירושלים לציבור חרדי

כל קהל וכל מגזר, יש לו את הניואנסים שלו וזר לא יבין זאת. הראש החילוני לא יהיה מסוגל להתאים את השירה לציבור החרדי בדיוק כמו שהחרדי לא ידע לעשות זאת לציבור החילוני. אנו לא אומרים זאת מתוך גזענות, אלא מתוך היכרות של השטח. הניואנסים הם לפעמים כל כך דקים ובלתי מורגשים ורק מי שחי בתוך אותו המגזר ידע להבחין בהם. כך שאם נבחר תקליטן חילוני לאירוע חרדי ונורה לו אילו שירים להשמיע, הוא אולי יעשה זאת היטב אך הוא לא ידע להיכן להתגמש בעת הצורך והתוצאה עלולה להיות מעוררת גיחוך. מלבד זאת, רק אחד שבא מתוך הציבור וחי ונושם את אותו החמצן, מכיר את השלאגרים ואת השירים החמים שאותם יש לשמור לרגעים המיוחדים באירוע.

אז הבנו את חשיבותו של תקליטן חרדי לציבור החרדי. התקליטן החרדי ידע לעשות במקצועיות ובמומחיות את האירוע למשהו שמח באמת!


השאר תגובה